SUVATLI’DA SERDAR ÖZYURT RÜZGARI ESTİ

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

SUVATLI’DA SERDAR ÖZYURT RÜZGARI ESTİ

DEV İSTİHDAMIN MÜJDESİNİ BİR KEZ DAHA VERDİ

 

HABER: HASAN YETMEZ

 

Savunma sanayi sektörünün parlayan yıldızı haline gelen Özyurt Savunma Sanayi Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Özyurt genç yaşta elde ettiği başarılı iş hayatına her geçen gün çıtayı yükselterek devam ediyor.

Çok yoğun iş temposuna rağmen gönül verdiği memleketi Hatay’a ve hemşerilerine elinden gelenin fazlasını yapmaya gayret eden başarılı iş insanı Serdar Özyurt Hatay’da adeta gezmedik yer çalmadık kapı bırakmıyor.

Genç iş adamı Serdar Özyurt bu yönü ile de memleketi Hatay’da çok daha fazla ilgi odağı görmeye başladı.

Hemşerilerini her fırsatta ziyaret ederek onların sorunlarını dinleyen gelen Özyurt Savunma Sanayi Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Özyurt Hatay’a ve Hatay insanına faydalı olabilmenin haklı onur ve gururunu yaşıyor.

 

Hatay’ı adeta karış karış gezen İş insanı Serdar Özyurt son olarak Antakya Suvatlı Mahallesini ziyaret etti.

Hasan ve Yusuf Denizli, iş insanı Serdar Özyurt’un onuruna Suvatlı Mahallesinde muhteşem bir organizasyon düzenledi. Çok sayıda mahalle muhtarları STK temsilcilerinin yer aldığı programa katılan, İş insanı Serdar Özyurt, Suvatlı mahallesi Muhtarları ,iş insanları ve mahalle halkı tarafından Coşkulu bir şekilde karşılandı.

Gördüğü ilgi ve alakadan dolayı oldukça memnun olan iş insanı Serdar Özyurt burada yaptığı konuşmasında şu ifadelere yer verdi;

Bu toplantıyı tertip eden değerli abim Hasan Denizli ve Yusuf Denizli ye teşekkür ederim. 2014 yılında itibaren Türkiye savunma sanayide silah ve mühimmat tedariki yapmaktayım. Yaklaşık bir buçuk yıl önce İstanbul Silivri’de silah fabrikası kurduk. Ülkemize gelmeyen Avrupa’nın ve Amerika’nın ambargo koymuş olduğu silahları artık Türkiye de üretiyoruz. Çok önemli projelere imza attık ve toplumun her kesiminden ciddi bir şekilde takdir topladık. Şu anda Türkiye’nin ordumuzun ihtiyacı olan 7 tane silah üretmekteyiz. Hepsi testten olumlu sonuçlar aldı. Biz Hatay’da ne yapıyoruz? sorusuna cevap vermek istiyorum. Hepinizin kafasında böyle sorular var, bazen de bize soruyorlar, biz devletimizin desteği ile ikinci bir fabrikamız olan mermi mühimmat fabrikasını kurma talebinde bulunduk. Devletimizde bize kurabileceğimiz gereken izni verdi. Şu anda Hatay’a bölgenin, Ortadoğu’nun en büyük mermi fabrikasını kurmak için çalışmaya başladık. Bunun da hepinize müjde olarak söylüyorum. İnşallah fabrikamızın yerini bulduk, önümüzdeki haftalarda temelini atacağız. Belen sınırları içerisinde bir arazi uygunluk verildi, orada şu anda yaklaşık 100 dönüm alana aylık kapasitesi 10.milyon 919.10 milyon 5 elli altı olarak bu çok büyük bir kapasitedir. Nerdeyse Türkiye’nin üstünde bir kapasitedir inşallah bu fabrikayı Hatay’a kazandırıyoruz, bu fabrika ile yaklaşık 1000 kişiye iş istihdamı sağlanacak, iş istihdam konusunda mağduruz. Hatay’ın bu yarasını elimizden geldiği karar tedavi edebilirsek ne mutlu bize yaklaşık bir yıl içerisinde fabrikada üretime başlayacağız. yine bir yıla kadar da tüm alımlarımızı personel alımlarımızı tamamlayıp direk ihracata başlama durumuna geleceğiz. Biz Hatay’da 2 faaliyeti başlatmış olduk birincisi iyilik hareketi Hatay’da yardıma ihtiyacı olan. düşkün olan insanlara ulaşmaya çalışıyoruz. Çoğuyla da şu an irtibat içerisindeyiz bununla ilgili ekibimiz çalışma yapıyor, ikincisi Hatay’a yatırım hareketi başlattık. Hatay’ın artık mutfağın haricinde sanayi savunmaya katmış olduğu ürünlerle anılmasını istiyoruz. Bu konuda ilk adımı biz atmış oluyoruz ilk fabrikasını kurduk bu bir örnek teşkil edeceğine inanıyorum ve bundan sonraki iş adaylarımıza örnek teşkil edecek ve bundan sonraki yeni fabrikalara gebe olacağını düşünüyorum dedi.

Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>