Yaş Arttıkça Gebelik Süreci Azalıyor

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

İskenderun Palmiye Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Kemal Kılıç, doğal yollarla gebe kalamayan çiftlere uyguladıklarını aşılama yöntemi hakkında bilgiler verdi.

Aşılama yönteminin herhangi bir komplikasyonun olmadığını ifade eden Op. Dr. Kemal Kılıç, “Aşılama; erkeğin sağlıklı ve hareketli sperm hücrelerinin alınarak, kadının rahminin içerisine yerleştirilmesi işlemidir. Günümüzde, çipli aşılama dediğimiz yeni bir aşılama yöntemi daha mevcuttur. Bu aşılama yönteminde, standart aşılamaya göre daha yüksek gebelik şansı mevcuttur. Aşılama yönteminde amaç, kadının tüplerine ulaşan sperm sayısını ve bunun sonucunda da döllenme şansını arttırmaktır. Aşılama tedavisi, çiftlerin korunmasız bir yıl ilişki yaşadıktan sonra çocuk sahibi olamayan çiftlere uygulanır. Aşılama yöntemi, doğal bir yöntem olup, yüzde 20 başarı oranı vardır. Yaş arttıkça gebelik şansı da azalıyor. Aşılama ağrısızdır, anestezi gerektirmez. Bu nedenle aşılama tedavisi düşünen çiftlerin zaman kaybetmemeleri önemlidir” açıklamasında bulundu.

Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>