200 Öğrenci Matematik Olimpiyatı’nda Yarıştı 

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

200 Öğrenci Matematik Olimpiyatı’nda Yarıştı

Dünya Pi Günü dolayısıyla, İskenderun Paşa Karaca Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde Matematik Olimpiyatı düzenlendi.

İskenderun Paşa Karaca Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından düzenlenen Matematik Olimpiyatlarına ilçe genelinde 200 ortaokul 8.sınıf öğrencisi katılım gösterdi. Oldukça çekişmeli geçen olimpiyatta, öğrencilere 25 soru yöneltildi. Yarışmada 15 öğrenci en iyi dereceyi yapmayı başardı.

Dereceye giren öğrenciler için okul konferans salonunda ödül töreni yapıldı.

Yapılan ödül törenine, İskenderun Kaymakamı İskender Yönden, İskenderun İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Haytaz, İskenderun Müftüsü Osman Şekerci, İskenderun İlçe Şube Müdürleri Abdulhalim Kaçmaz, Ethem Vural, Önder Sarı, Paşa Karaca Anadolu İmam Hatip Lisesi müdürü Ramazan Çakır, okul öğretmenleri ve öğrenciler katıldı.

Matematik Olimpiyatında dereceye giren ilk 15 öğrenci ödüllerini almaya hak kazandı. 1.cilik başarısı gösteren Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu’ndan Gökay Sanver’e çeyrek altın, 2.’lik başarısı gösteren Abdulkadir Kocabaş Ortaokulu’ndan Barış Asıl’a gram altın, 3.lük başarısı elde eden, Şehit Ömer Halisdemir İmam Hatip Ortaokulu’ndan Mustafa Bayram Sölemez’e 500TL, 4.lük başarısı elde eden Yunus Emre Ortaokulu’ndan Feyza Ergün’e 400TL, ve 5.’liği paylaşan Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu’ndan İlknur Kahve ve Yunus Emre Ortaokulu’ndan Buse Gökkaya’ya 300’er TL para ödülü verildi.

İskenderun Kaymakamı İskender Yönden, emeği geçen tüm öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum. Ayrıca bu yarışmaya katılma cesareti ve özgüveni gösteren tüm öğrencilerimizi tebrik ediyor başarılar diliyorum diye belirtti.

İskenderun Paşa Karaca Anadolu İmam Hatip Lisesi müdürü Ramazan Çakır, “İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ ile koordine ederek ve İskenderun Belediyesinin katkısı ile matematikteki öğrenme yaklaşımını değiştirmeye katkı sunmak için bu yarışmayı düzenledik. Yeni yaklaşımla öğrencilerimizin matematiği severek öğrenmelerini hedefliyoruz. Matematik sadece yetenekli öğrencilerin üstesinden gelebileceği zorlu bir ders olmaktan çıksın, tüm öğrencilerimiz için keyifli bir ders olsun istiyoruz. Bu yarışmaya katılan tüm öğrencilerimizi tebrik ediyorum. İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı’ya öğrencilerim adına hediyelerinden dolayı ve destekleri için teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşmaların ardından dereceye giren öğrencilere ödülleri takdim edildi.

Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>