Türk Hukuk Enstitüsü Hatay İl Başkanı Mehmet Bilgili

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

Tebrikler Mehmet Bilgili Reisim 🙏🇹🇷

MHP Merkez Disiplin Kurulu Üyesi ve Türk Hukuk Enstitüsü Genel Başkanı Sayın Av. Yavuz Aksu’nun takdirleri ile Türk Hukuk Enstitüsü Hatay İl Başkanı olarak atanan Av. Mehmet Bilgili’yi tebrik eder, başarılarının devamını dilerim.

Türk Hukuk Enstitüsü, Başbuğ Alparslan Türkeş’in talimatları ve desteğiyle 1977 yılında kuruldu. Türk Hukuk Enstitüsü üyeleri; HSK üyeleri, yüksek yargı organları üyeleri, avukatlar, akademisyenler gibi üyelerden oluşmaktadır.
Türk Hukuk Enstitüsü’nün 05.10.1977 yılında özel izinle alınan Bakanlar Kurulu kararı ile adında “Türk” ifadesinin bulunmasına müsaade edilmiş olması da Enstitünün değerini ve önemini arttırmaktadır. Türk Hukuk Enstitüsü tarafından bugüne kadar çok sayıda HSK üyeleri, Akademisyenler, Baro Başkanları, Avukatlar, Noterler, Mülki İdare Amirleri ve Bürokratlar; devletine ve milletine hizmet etmek üzere yetiştirilmiştir. Türk Hukuk Enstitüsü’nün Türk adalet anlayışına uygun bir sistem kurulması için katkıda bulunmayı her zaman şiar edindiği belirtilmektedir.

Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>