Lütfi Kaşıkçı’dan Şefik Çirkin’ Ağır Eleştiri

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

LÜTFİ KAŞIKÇI’dan ÇİRKİN’e AĞIR ELEŞTİRİ…


Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli önderliğinde, “Adım Adım 2023, İl İl Anadolu” temalı Hatay ziyaretlerinin son durağı Belen oldu.
MHP Adana Mv. Muharrem Varlı, MHP Gaziantep Mv. A. Muhittin Taşdoğan, MYK Üyeleri Uğur Öztürk ve Ali Fuat Kardaş dan oluşan heyet ile birlikte MHP Hatay İl Başkanı Murat Adal, Milliyetçi Hareket Partisi Hatay Mv. Lütfi Kaşıkçı, Kumlu Belediye Başkanı Mehmet Deli, İskenderun Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Keskin, Ak Parti Belen İlçe Başkanı ve Milliyetçi Hareket Partisi Belen ilçe başkanlarının yanı sıra çok sayıda belen halkının da katılım sağladığı ve ev sahipliğini Belen Belediye Başkanı İbrahim Gül’ün düzenlediği toplantı ile Belen halkı ile buluşan Milliyetçi Hareket Partisi yetkilileri yaklaşık 1,5 yıl sonra yapılacak olan genel seçimler ile ilgili istişarelerde bulundular.
Toplantıda mikrofonu eline alan Milliyetçi Hareket Partisi Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Meclis Başkanlığı’na gönderilen Irak ve Suriye tezkeresinde Türkiye Büyük Millet Meclisinde gerçekleşen oylamaya vurgu yapan Kaşıkçı İyi Parti ve Cumhuriyet Halk Partisini eleştirdi.

Milliyetçi Hareket Partisi Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı tezkere oylaması ile ilgili şu açıklamalarda bulundu;
“Bizleri yani Hatay’ı da çok ilgilendiren bir Tezkere oylaması Türkiye Büyük Millet Meclisine getirildi, eğer TBMM o tezkereyi onaylamamış olsaydı başta Afrin ve İdlip de ki tüm silahlı kuvvetlerimiz tekrar yurda döneceklerdi, peki askerlerimiz Afrin ve İdlip’den gelselerdi Türkiye nasıl bir tehlikeyle karşı karşıya gelecekti? Birincisi terör faaliyetleri artarak devam edecek, ikincisi de şuan Türkiye de nüfus eden Suriye’ li sayısına eş değer bir nüfus Suriye’den Türkiye’ye göç edecekti.
İşte bu durumu durdurabilmek adına Türk Silahlı Kuvvetlerine önümüzde ki 2 yıl daha tekrar Suriye ve Irak da görev yapma şansını veren bir tezkere onayladık.
Bu tezkere siyaset üstü bir tezkereydi, HDP hariç tüm siyasi partilerin bu tezkereye ülkenin bekasını ilgilendirdiği için evet demesi gerekiyordu, kaldı ki bundan önceki tezkerede tüm siyasi partiler ortaklaşa evet dediğimiz bir tezkereydi. Ancak dün CHP’nin ve İYİ Partinin evet dediği tezkereye bu yıl farklı bir yaklaşım oldu.
İYİ Parti Milletvekilleri ağlaya ağlaya evet verdiler, ben orada gözlerimle şahit oldum Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekilleri üzülerek söylüyorum hayır verdiler. Ben Cumhuriyet Halk Partisinin ve İyi Partinin bu yaklaşımını Türkiye’nin Milli Güvenliğini tehlikeye soktuğunu ifade etmek istiyorum, TSK Allah korusun Suriye ve Irak’dan geri çekilmiş olsaydı, bugün farklı bir Türkiye olacaktı.
O yüzden birlikte hareket ettikleri HDP’yi üzmemek adına Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyet Halk Partisi ve Milliyetçiyiz diyen İyi Parti’nin sırf HDP’ye şirin gözükmek için özellikle de son zamanlarda yapmış öyle bir iddia ile yola çıkan bu insanlar Milliyetçi Hareket Partisini ele geçiremedikten sonra, bir parti kurdular kendilerine ve kurdukları partinin genel başkanı daha bir hafta önce Siirt de karşısına çıkan o gence haddini bildiremedi, ne kürdistanı kardeşim burası TÜRKİYE diyemedi. Sebebi ise kol kola girdiği HDP’yi küstürmemek adına böyle bir yola çıktılar.
Dün yine bir İyi Partili Vekilin Bingöl de yapığını hep beraber gördük, Lütfü Türkkan dün MHP de siyaset yapıyordu bugün İyi Parti’ye girdiler, orada bir şehidin kardeşine ağza alınmayacak kelimeler cümleler kullandılar, ben burada bulunan basın mensuplarının da huzurunda şunu ifade etmek istiyorum dün Siirt de kurdistan kelimesinin altında ezilen Meral Akşener’in hadisesi, dün Bingöl de şehit kardeşine ağza alınmayacak kelimeler kullanan İyi Parti Milletvekili’nin hadisesi ortadayken, bugün Hatay da uzun yıllar Milliyetçi Hareket Partisinde Türk Milliyetçiliğin iddiasında olanlar bugün İyi Partinin İl Başkanı olan, çıkıp ondan bir kelime bekliyoruz. Meral Akşener’in Siirt de ki kurdistan lafının altında ezilmesine hiç kelime etmeyecekmisin? Lütfü Türkkan’ın bir şehit kardeşine hakaret etmesine çıkıp bir kınama yapmayacakmısın? Bu kadar mı ucuz siyaset ? Bu kadar mı ucuz milliyetçilik? Siz yıllarca millete ne anlattınız, bugün bir milletvekili olma uğruna, siyasette bir noktaya gelme uğruna sesinizi çıkartamıyorsunuz, bir kelime edemiyorsunuz yazıklar olsun size, yazıklar olsun sizin milliyetçiliğinize.

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>