Altın Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

Sahte Altın Nasıl Anlaşılır?
Altın Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

İskenderun Asos Kuyumculuk Sahibi Tamer TUNAL altın alırken dikkat edilmesi gereken tüm detayları bizlerle paylaştı.


Tamer TUNAL; “Altının çağımızda değerinin iyice artması ile birlikte sahte altın da piyasada oldukça fazla türemeye başladı.
Özellikle sahte altınlar bazen uzman kişiler tarafından da anlaşılamamaktadır. Sahte altını anlama yöntemleri ise bulunmaktadır. Bu yüzden altın alırken altının sahte ya da gerçek olduğunu kolay bir şekilde anlayabilirsiniz” dedi.

Peki sahte altın nasıl anlaşılır? Altın alırken nelere dikkat edilmelidir? İşte sahte altın alırken dikkat etmeniz gereken tüm detayları İskenderun Asos Kuyumculuk Sahibi Tamer TUNAL şu şekilde anlattı;
Sahte Altın Nasıl Anlaşılır?
Sahte altını anlamanın en önemli yöntemleri arasında damga yöntemi gelmektedir. Damga yöntemi gerçek altının üzerinde mutlaka bulunmaktadır. Gerçek altının üzerinde bir tane damga bulunur. Bu damga altının gerçek olduğunu dile getirir. Bu şekilde kolayca damga yöntemi ile altının sahte ya da gerçek olup olmadığına anlayabilirsiniz. Gerçek altının üzerinde küçük bir damga bulunur. Bu şekilde ayar damgası ve sertifika damgası tam olarak bu damganın üzerinde yazar.
Altın Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?
Altını alırken sahte olup olmadığınızı anlama yöntemleri arasında ses yöntemi gelmektedir. Altını aldıktan sonra sert bir zemine doğru yavaşça bırakın. Gerçek altın sesinde tok bir ses çıkmaktadır. Eğer altını attığınızda ses çok tiz ve ince çıkıyorsa bu altın kesinlikle sahtedir. Bundan dolayı altını alırken bu detaya özen göstermeniz sizin açınızdan iyi olabilir. Kuyumcuların da en çok tercih ettiği yöntemler arasında bu gelmektedir, seklinde anlatan Kuyumcu Tamer Tunal güvenin esas olduğu mesleğimizde müşterilerimize vereceğimiz en önemli tavsiye ise güvendikleri esnaflar ile alışveriş yapmalarıdır dedi.

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>