KAŞIKÇI; ALÇI TOPRAKTA KALSIN, SUYUMUZA DOKUNULMASIN

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

Dörtyol Doğa ve Çevre Koruma Platformu Kuzuculu Mahallesi Bülke mevkiine yapılmak istenen alçı grafit ocağı ile ilgili olarak Milliyetçi Hareket Partisi Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı ile bir araya geldi.

05 Eylül 2021 Pazar günü Kuzuculu Mahallesi meydanında saat 19;30’da Milliyetçi Hareket Partisi Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı ile bir araya gelen Dörtyol Doğa ve Çevre Koruma Platformu bileşenleri yapılmak istenen açık patlatmalı alçı grafit ocağına neden karşı oldukları hakkında bilgiler verdi.

 

Dörtyol Doğa ve Çevre Koruma Platformu sözcüsü Dr. Bahadır Amaç yaptığı konuşmada; “Milliyetçi Hareket Partisi Hatay Milletvekili Sayın Lütfi Kaşıkçı’ya yoğun programına rağmen bizlere zaman ayırıp davetimize iştirak ettiği için öncelikle teşekkür ediyorum. Milliyetçi Hareket Partisi Dörtyol İlçe Başkanımız Sayın İlyas Berik, MHP Dörtyol Kadın Kolları Başkanı Sayın Ulviye Özer Öner ve Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Dörtyol Şube Başkanı Sayın Oğuzhan Özdemir bu mücadelemizin başından beri bizlerle birlikte hareket ediyor. O nedenle onları bu mücadelede ev sahibi kabul ediyoruz. Bilindiği üzere Bülke mevkiinde çok geniş bir alanı kaplayan açık maden ocağı işletmeciliği yapılmak isteniyor. Bizler Dörtyol Doğa ve Çevre Koruma Platformu birleşenleri olarak bu madenin doğal, tarihsel ve kültürel varlıklarımıza zarar vereceği düşüncesiyle yapılmasına karşıyız. Bölgemizde önemli akarsu kaynakları ve endemik türler bulunmakta. Yapılacak olan alçı ve grafit ocağının bu varlıklarımızı yok etmesine bizler müsaade etmeyeceğiz. Bu konuda siz değerli siyaset insanlarının desteklerini bekliyoruz” dedi.

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>