İSDEMİR’den Açıklama Bekleniyor

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

Akarca Halkı Doğasına Sahip Çıkıyor….

 

İSDEMİR’in iddialara cevap vermesi bekleniyor…

 

13.07.2021 tarihinde İSDEMİR’e ait taş ocağının işletilmesi için daha önce izin verilen 25 hektarlık alanın genişletilmesi için valilikten tekrar izin istendiğini iddia eden Akarca mahalle sakinleri,

Valiliğin Akarca da köylünün huzurunda toplantı yapılarak yeni bir çet raporu çıkarılması gerektiğini söylediklerini iddia ettiler.

13.07.2021 tarihinde saat 11 de yapılacak olan toplantıdan kimsenin haberi olmadığını belirten Akarca sakinleri, toplantıdan yarım saat önce cami minaresinden yapılan anonsla bir kaç kişinin toplanması ile usulsüz bir toplantı yapıldığını dile getirdiler.

Akarca mahalle sakinlerinin iddialarına göre basına ilan edilip köylüye haber verilmesi gerekirken yapılmadığını ve Sosyal medyada da bilgilendirme yapılmadı söylediler.

Akarca mahalle sakinlerinin söylemleri şu şekilde devam etti; Yangından mal kaçırırcasına toplantı yapıldı. Taş ocağının sarısekiye doğru inmesi planlanıyor buna engel olmamız lazım. Doğamızı yeterince katlettiler zaten, yol açmaya bile başladılar” diyen mahalle sakinleri usulsüz olduğunu iddia ettikleri çet raporunun iptali için ellerinden geleni yapacaklarını söylediler.

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>