CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğünün, Samandağlıları susuzluğa mahkum ettiğini iddia etti.

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

Güzelmansur, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, Hatay‘ın, en az kamu yatırımı yapılan illerden olduğunu savundu.

Hatay’ın en büyük ilçelerinden Samandağ’da su sıkıntısı yaşandığını söyleyen Güzelmansur, bu konuda DSİ’nin, üzerine düşen görevi yerine getirmediğini ileri sürdü.

Devlet Su İşleri, 3 ay geçmesine rağmen bu ihaleye çıkmadı.

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğünün, Samandağ’da Karaçay Barajı’ndan içme suyu temin edilmesi için 6 depo ve terfi merkezinin yerlerinin kamulaştırmasını tamamladığını ve bu kapsamda hazırlanan evrakları nisan ayı başında DSİ’ye gönderdiğini hatırlatan Güzelmansur, “Devlet Su İşleri, 3 ay geçmesine rağmen bu ihaleye çıkmadı. Samandağlıları susuzluğa mahkum etti. DSİ yetkililerine sesleniyorum; bu ihaleyi bir an önce tamamlayın. Samandağlıları susuzluktan kurtarın.” dedi.

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>