Cengiz Gül’den Sert Açıklama

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

Öz Çelik İş Sendikası Genel Başkanı Yunus Değirmenci tarafından yayınlanan Kurban Bayramı mesajının, Türk Metal Sendikası Genel Başkanı Pevrul Kavlak’tan çaldığı ortaya çıkmasının ardından kendi sosyal paylaşım sayfasından bir yazı kaleme alan Çelik-İş sendikasının son genel Başkanı Cengiz Gül, Yunus Değirmenci’yi kastederek; “ÜRETEMEZSEN (ÇAPSIZSAN) ÇALARSIN” dedi.

*İşte Çelik-İş Sendikasının son genel başkanı Cengiz Gül’ün o paylaşımı;

“ÜRETEMEZSEN(ÇAPSIZSAN) ÇALARSIN…”

Değerli sayfa dostlarım Sevgili emekçiler.

Biz eleştirmek ve tenkit etmekten yorulduk ancak bunlar malzeme olmaktan yorulmadı…

Adının başına ÖZ koyarak sözde yeni bir Sendikal anlayış ile yerli ve milli olduk iddiasında olanların son rezillikleri aynı işkolunda faaliyet gösteren Sendika genel başkanının bir kaç yıl önce paylaştığı bayram mesajını bire bir kopya etmek suretiyle üyelerine gönderdikleri ortaya çıktı…

Hani Satışı ihaneti entrikaları öylesine normal bi şey gibi görmeye başladılar ki… Sanırım böyle bir şey yapmayı da aynı ölçüde normal kabul ettiler.

Aslında İSDEMİR sözleşmesinden alınan 17 milyon lira başta olmak üzere kendi aile şirketinden briket almak iddiaları gibi haklarında bir sürü akçeli iş ile ilgili onlarca şey yazıldı çizildi. Bir çoğu da belgeli olarak hem de.

Ancak üretemediği için olsa gerek… ÇALMAK konusunu normalleştirenlerin sanıyorum genleri ile ilgili bir durum bu

Modern tıptaki adıda KLEPTOMANİ ve tedavisi de var. Ancak buradaki en önemli konu kişinin bunu kabullenip kabullenmemesi… Ne diyelim Allah şifa versin…

Ancak böylesi rezillikleri normalestirmek çok daha derin sonuçları olan kişilik bozuklukları için yani AR damarı çatlamış zavallılar için modern tıp bile çaresiz bu durum için söylenecek söz ise Allah kimseyi bu duruma düşürmesin.

Saygılarımla

Cengiz Gül.”

 

Türkiye Metal Sektörünün en büyük sendikası olan, Türk Metal Sendikasının Genel Başkanı Pevrul Kavlak’ın 2017 yılında yaptığı ve Youtube’de de yer alan konuşmasının son kısmında yer alan;

“Sizin çalıştığınız tezgahlardan, ekmeğinizi bölüştüğünüz sofralardan, sizin sevinçlerinizin, hüzünlerinizin, kavgalarınızın, sevdalarınızın arasından geliyorum.

Şimdi en büyük sevdam Türk Metal.

Şimdi en büyük sevdam alın terimiz, bir lokma ekmeğimiz ve çocuğumuzun geleceği.

Bu duygularla uyandığım her sabah benim için bayramdır.”

 

Sözlerinin, neredeyse hiç değiştirilmeden, Öz Çelik İş Sendikası Genel Başkanı Yunus Değirmenci tarafından ‘Kurban Bayramı kutlama mesajı’ olarak kullanılması, sendika ve işçi çevrelerinde şaşkınlık yaratmıştı.

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>