Hüseyin Yayman” Hedef 2071″

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

Bir süre önce aynı zamanda AK parti Genel Başkanı Erdoğan tarafından AK Parti Hatay İl Başkanlığına atanan Adem Yeşildal, tek listeyle gidilen seçimde görevine devam etti.

 

AK Parti Hatay İl Başkanlığı 7. Olağan İl Kongresi, Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın canlı bağlantıyla katılımıyla Antakya Spor Salonunda gerçekleştirildi.

 

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’ün de katıldığı kongrede konuşan AK Parti Hatay Milletvekili Abdulkadir Özel, partilerinin bir vefa hareketi olarak yoluna devam ettiğini söyledi. Bu zamana kadar parti çalışmalarında emeği geçenlere teşekkür eden Özel, “AK Parti birliğin, beraberliğin ve dayanışmanın adıdır. AK Parti, ‘Yeter artık, söz de karar da yetki de milletindir’ diyenlerin adresidir, buluşma ocağıdır.” dedi.

 

AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman da yollarının AK Parti, liderlerinin de Recep Tayyip Erdoğan olduğunu kaydetti. Hizmetlerinin süreceğini anlatan Yayman, “Biz inşallah 2023, 2053 ve 2071’de de dünya lideri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın alnını ak, başını dik tutmak için çok çalışacağız. Namus ve şeref sözü veriyoruz.” diye konuştu.

AK Parti Hatay milletvekilleri Sabahat Özgürsoy Çelik, Hüseyin Şanverdi ve Hacı Bayram Türkoğlu da kongrede konuşma yaptı ve hizmetlerini anlattı.

 

Tek listeyle gidilen seçimde yeniden görevine seçilen İl Başkanı Adem Yeşildal, birlik ve beraberlik içerisinde çalışmalara devam edeceklerini belirterek, “Hatay’a yatırımlar devam ediyor. İnanıyorum ki Cumhur İttifakı olarak safları sıkı tuttuğumuz zaman inşallah 2023’te liderimizin elini güçlendireceğiz. Biz, az konuşup çok iş yapacağız.” ifadesini kullandı.

 

Kongrede, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) sürecinde hayatını kaybeden partililerin yakınlarına, Bakan Gül ve milletvekilleri plaket verdi. Kongrenin sonunda, AK Parti’ye geçenlere rozet takıldı.

 

Divan başkanlığını AK Parti Çankırı Milletvekili Salim Çivitcioğlu’nun yaptığı kongreye, MHP Hatay İl Başkanı Murat Adal ile belediye başkanları ve partililer de katıldı.

 

YENİ YÖNETİM KURULU

AK Parti Hatay İl Başkanlığında yeni yönetim kurulunda şu isimler bulunuyor:

Abdulla Diril, Ahmet Arslanoğlu, Ali Alkan, Armağan Kazım Teköz, Asena Çiğdem Doğramacı, Atike Aynur Karaçete, Bilal Açıkgöz, Bilgihan Aksoy, Bülent Özer, Canan Kahraman Hattapoğlu. Cengiz Yıldız, Değer Yultak, Durdunaz Horoz, Esat Yazar, Fatih Yüksel, Fatma Gül Çalım, Figen Tuna, Gülsüm Cüneytoğlu, Hakan Sağır, Hasan Arslan, İbrahim Cihangir, İbrahim Haci Yapar, İbrahim Paç, Kasım Türkeş, Kenan Bozkurt. Mahmut Altun, Mehmet Ali Yanmaz, Mehmet Fatih Öntürk, Mehmet Selim Aslan, Mehmet Yalçın, Murat Gençoğulları, Murat Gökalp Yılmaz, Mustafa Boyacıoğlu, Mustafa İşlek, Necat Çıplak, Ömer Yılmaz, Özer Doğan, Recep Tunçer, Rüstem Gövce, Saadet Akgül, Selahattin Çolak, Seran Güllü Dağdelen, Şükrü Çağlarsu, Tahir Zümre, Volkan Vuslat Okay, Yılmaz Dönmez, Yusuf Hatay, Yüksel Aydın, Zeki Uygun. Hasan SARP

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>