Artık Biz Varız

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

İskenderun da hizmet veren bir apartman yöneticiliği firması olan Stil Yönetim Firma yetkilileri yaptıkları açıklamada, profesyonel apartman yöneticiliğinin, Türkiye’de henüz yeni bir kavram olduğunu söyledi.Bu hizmeti duyanların belli nedenlerle kendilerine başvurduğunu vurgulayan Stil Yönetim, “Site ve apartmanlar içeriden yönetildiği zaman sürtüşmeler çıkabiliyor. Aidatlar ödenmediğinde yönetici, komşuluk ilişkisi bozulmasın diye borçluyu avukata veremiyor.

Bu gibi problemleri profesyonel şekilde yapan bir başkasına verip, daha rahat yaşamak istedikleri için de bizi buluyorlar.” dedi.Profesyonel apartman yöneticiliğinin giderek yaygınlaştığını aktaran Stil Yönetim, “İskenderun’da bu hizmeti sunan firma sayısı çoğaldı. 200 – 300 civarında apartman profesyonel hizmet alıyor. Soran, soruşturan sayısı çok fazla. Önümüzdeki aylarda bu rakamlar çok daha fazla olacak. Türkiye genelinde bu rakamlar daha yüksek.” ifadesini kullandılar.Hizmet alımı için kendilerine gelenlere önce Kat Mülkiyeti Kanunu’nu anlattıklarını belirten Stil Yönetim Firma yetkilileri, “Bu kanun çerçevesinde yönetileceklerini söylüyoruz. Kanunsuz hiçbir şey yapmıyoruz. Çünkü biz apartman, site ve iş merkezlerinde yönetimi devraldığımız zaman hukuksal olarak da yükümlülük altına giriyoruz. Yani bir anlaşmazlık da hakim karşısına çıkıp hesap verecek olan biziz.” diye konuştular.Stil Yönetim, site ya da apartman sakini olup da yöneticilik yapanların kanunu bilmediği için istemeden hata yapabileceğini dile getirdi.Profesyonel yöneticinin belli bir ücret aldığını, “Kanunda da yazdığı gibi biz de bir bedel karşılığında sözleşme yapıyoruz ve her ay sonunda da faturamızı kesip böylece hem devlete gelir vergimiz ödüyoruz hem de sitenin huzurlu bir şekilde yönetilmesini sağlıyoruz.” ifadelerini kullandılar.Yöneticinin apartmandan seçilmesi halinde kimi nedenlerle tartışmalar çıkabildiğini aktaran Stil Yönetim yetkilileri, aynı zamanda şunları kaydettiler:”Kat Kanunu ve bina risk analizine göre uyulması gereken kurallar var. Apartman sakinlerinden biri olan yönetici komşusunu uyardığında tartışmalar çıkabiliyor ama biz genelge yayımlıyoruz ve uyulmadığı taktirde yaptırımı olduğunu söylüyoruz. Aidat ödemeyenle hukuki yollardan mücadele ediyoruz. Birebir tartışma ya da polemiğe girmeden sorunları çözüyoruz. Sitede her türlü şikayet ya da sorunla doğrudan biz ilgileniyoruz. Bir asansör arızası bile bize aktarılıyor.”Her gün apartman kontrolü yapılıyor Profesyonel site yöneticiliği firması Stil Yönetim de her gün rutin olarak, sorumlusu oldukları apartmanların kontrollerini yaptıklarını gerekli eksikliklerin giderilip apartman ve site sakinlerinin şikayetlerini dinleyerek anında çözüm bulduklarını ve sorunların çözüldüğünü dile getirdiler.

Stil Yönetim yetkilileri son olarak “Kimse komşusu ile kümesin artık biz varız” dediler.

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>