Erol Akın “ Araç Yasakları Haftaya Olmayabilir “

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

HESOB Başkan Yardımcısı ve İskenderun Şoförler Odası Başkanı Erol AKIN “ Araç Yasakları Haftaya Olmayabilir “ dedi, aynı saatte İskenderun Kaymakamlığı yasağın kalktığını açıkladı.

İskenderun Kaymakamı İskender Yönden’ in başkanlık ettiği İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulu kararınca verilen kararla beraber İskenderun da ki bir çok caddeye araç giriş çıkışları yasaklandı.

Verilen kararla birlikte birçok esnafın ve vatandaşların mağdur olması sebebi ile HESOB Başkan Yardımcısı ve İskenderun Şoförler Odası Başkanı Erol AKIN’a verilen kararı nasıl bulduğunu ve ne gibi tepkiler aldığını sorduk.
Başkan Erol Akın; “ şunu söylemek isterim, bir caddenin kapatılması mutlaka araç trafiğinin sıkışmasına sebep verecektir bunun savunulacak bir tarafı yoktur. Bu kararlar kolay alınan kararlar değil yaratacağı risklerle beraber farkındalık yaratma adına insanların dikkatini çekmek adına pandemi sürecinde vüris dağılımını engellemek adına yapılıyor.
Sevindirici olan haber esnaflarımızın ve vatandaşlarımızın alınan tedbirlere uyduğunu görüyoruz, bununla beraber olumlu gelişmeler olduğundan dolayı da Kaymakamımız alınan kararları tekrar gözden geçirecektir.
Araç yasakları önümüzde ki hafta devam etmeyebilir diye düşünüyorum, Sn. Kaymakamımızın vereceği kararı bekliyoruz.” Dedi.
Başkan Erol AKIN ile yapığımız röportajın hemen ardın İskenderun Kaymakamlığının aldığı karar üzerine araç yasaklarının önümüzdeki hafta 18.01.2021 Pazartesi gününden itibaren vaka sayılarına bağlı olarak yasağın kaldırıldığı açıklandı.

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>