Suzan Şahin; “ CİNAYET İŞLİYORSUNUZ”

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

Cumhuriyet Halk Parisi Hatay Milletvekili Suzan Şahin TBMM’de ki konuşması;n da hükümete sert çıktı.

Son zamanlarda %125’lere çıkan vaka artışlarının yaşandığı son günlerde yaoılan önlemlerin yetersizliğine vurgu yapan ve geçtiğimiz hafta yakın akrabalarını covid-19 illetinden kaybeden CHP Hatay Milletvekili Suzan Şahin TBMM’de yaptığı konuşma ile hükümeti çok sert eleştirdi.

Şahin konuşmasında; “ Bu benim milletvekili olarak Türk Milletine borcumdur.

Covid-19 ile ilgili sizlere bir çağrı yapmak istiyorum, covid-19’un başından itibaren tabipler birliğinin, bilim kurulunun, muhalefetin, özellikle sn. genel başkanımızın hiçbir tavsiyesine uymayarak Haziran ayında covid bitmiş gibi normalleşme yaptınız ya şimdi ülkemizin her yanında özellikle listenin başında olan kendi ilim Hatay’da herkes ölüyor.

ANAYASAL SUÇ İŞLİYORSUNUZ

Anayasal bir sorumluluğunuzu ve zorunluluğunuzu hatırlatmak istiyorum, insan sağlığını ve güvenliğini korumak sizin sorumluluğunuz ve sorumluluğunuzdur.

Buradan vicdanen canı yanan bir milletvekili olarak sesleniyorum, akrabalarımı üç gün içinde sırasıyla toprağa verdim. Canım yanıyor, milletimin her kesiminde komşularımız akrabalarımız ölüyor, hani zenginleştirecektiniz ya, ekonomiyi uçuracaktınız, hani bu uğurda yaptığınız her seyde çağ atlamıştık ya, bakın ve görün sisteminiz çöktü test sonuçlarını alamıyoruz, teste gelen insanları elini kolunu sallayarak evine yolluyorsunuz, evlerinden bir daha yine ilaç almak için dolmuşlara binip geliyorlar, ve her tarafımız bütün hastanelerimiz pandemi hastanesi oldu, acil servislerine pandemi yoğun bakım üniteleri kuruluyor.

GÖZÜMÜZÜ TOPRAKLA DOLDURDUNUZ

Doymuyorsunuz dediniz, insanların gözünü toprakla doldurdunuz, eğer bu anayasal zorunluluğunuzu yerine getirmezseniz anayasal suç işlersiniz, her bir insanın ölümüyle cinayet işliyorsunuz.

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>