Hatay Jandarma dan Drone İle Maske Takibi

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

Türkiye genelinde olduğu gibi Hatay’da da artan corona virüs vakalarını kontrol altına almak ve aşağılara çekmek üzere alınan tedbirler her alanda sıklaştırıldı. Hatay’da covid-19’la bireysel mücadelede maske mesafe ve hijyenin öncelikli olması nedeniyle güvenlik güçleri sokaktaki vatandaşlara yönelik kontrollerde özellikle maske kullanımının üzerinde duruyor.

Hatay İl Jandarma Komutanlığı ekipleri kendi sorumluluk alanlarında gerçekleştirdiği yol, cadde ve sokak kontrollerinde teknolojiyi de kullanarak havadan görüntüleme sistemiyle işi sıkı tutuyor.

Kontrol noktalarında havadan görüntü alan drone teknolojisi sayesinde maske zorunluluğunu ihlal edenlerin geçerli sebepleri durumunda uyarıyor, hatta vatandaşa maske vermeyi de ihmal etmiyor. Jandarma ekipleri diğer yandan da  maske kuralını bilerek ihlal edenler hakkında da idari para cezası uyguluyor.

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>