İskenderun’da Filasyon Ekipleri Çalışıyor Mu?

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, corona virüsüne karşı filyasyon çalışmasıyla ilgili açıklamalar yapmıştı.

Bakan;”Yayılma hızını kontrol altına almaya başladık. Filyasyon kelimesini çok duydunuz. İşte bu ağırlıklı filyasyonla oldu. Bu kelimeyi ilerideki günlerde unutmayacaksınız. Filyasyon bildiğiniz gibi bulaşıcı hastalıkla ilgili temas zincirinin tanınmasının adıdır. Vaka artış hızının erkenden düşüşe geçmesini biz filyasyon uygulaması ile sağladık.

Filyasyonda neler oluyor. Bu kişilere ulaşılıyor. Tanı konanlar izole ediliyor ve tedavilerine başlanıyor.

Filyason uygulaması ile biz nokta atışı yaparak ilerliyoruz. Yaygın temas taraması, sıkı takip. Salgının önünü kesmenin yolu bu. Dünyada birçok ülke ise filyasyonu kullanmayıp sadece şikayetle ilerliyor” demişti. Ancak vaka sayısının durmadan arttığı iskenderun da tanıdığım duyduğum bir çok kişinin testi pozitif çıkmasına rağmen bu kişilerin temasları nereleri ziyaret ettigiyle ilgili bu Filasyon ekiplerini bu güne kadar hiçbir yerde ne gördüm ne duydum. Filasyon ekipleri yetersiz ise biran önce çoğaltılmalı ki vakaların artmasını biran önce engelleyelim..

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>