Hatay’da Tedbirler Arttırılmalı.

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

Maske-Mesafe-Hijyen!

Yasakların Biran Önce Hadsafhaya Alınması Lazım..!

Normalleşme takvimine geçişle birlikte sokağa çıkma kısıtlamasının da kalkmasının ardından corona virüs vakalarının yükselmeye başlaması büyük endişe verdi.
Dün açıklanan koronavirüs vakalarının 30 bin’lere dayanması yeni kısıtlamalar gelecek mi sorusunu akıllara getirdi.
Peki yeniden sokağa çıkma yasağı gelir mi?
Türkiye’de corona virüs vaka sayısı yeniden binli rakamlara ulaşmasının ardından kritik uyarılarda bulunan uzmanlar “Türkiye sıkı tedbirlere dönmek zorunda kalabilir” dedi.

1 Haziran itibarıyla başlayan normalleşme sürecinin ardından, önceki gün Türkiye’deki günlük vaka sayısı 30 Mayıs’tan bu yana ilk kez pik yaptı.

Normalleşme sürecinin ikinci haftasında vaka tablosunun artış eğilimini değerlendiren Bilim Kurulu üyeleri ve uzmanlar, önümüzdeki sürece ilişkin kritik tespit ve uyarılarda bulunuyorlar.

Gelelim Hatay’a…!

Türkiye genelinde vaka sayılarının artması ile en çok artış yaşanan iller arasında Hatay neredeyse başı çekiyor.
Maske-Mesafe-Hijyen kurallarına uyulmuyorsa eğer tedbirlerin artırılması elzemdir.
Bu konuda il hıfzıssıhha kurulu Hatay’a özel yeni tedbirler alabilir,
Bunlar neler olabilir?
İl giriş çıkışlarının kapatılması, sokağa çıkma yasağının belirli günler veya saatler dışında bir defa da net tavır konulması vb. gibi çoğaltılacak birçok kısıtlama getirilebilir. Tabi ki de il hıfzıssıhha kurulunun önlem ve tedbirleri daha fazla olacaktır diye düşünüyorum ancak bu konuda geç kalınmaması ilimiz için oldukça önemli…

Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>